על הקשר בין המודע, תת-המודע והתנאים האופטימליים להריון

"הורים נולדים" היא קליניקה שמתמחה בפיתוח התנאים האופטימליים להשגת הריון ולידה, באמצעות שתי שיטות משמעותיות: NLP ודמיון מודרך. שתי השיטות נפרדות אך קשורות זו בזו תוך תמיכה הדדית ומקסום של התוצאות כפועל יוצא מיתרונותיהן המשולבים.

NLP הינו תחום שמציע מגוון רחב של טכניקות, חלקן מתבצעות במצב של הרפיה קלה וחלקן במצב של ערנות מלאה, אך בכולן מתנהל דיאלוג בין המנחה למונחית. האופן שבו המונחית בוחרת לבטא את עצמה ברמת תת-המודע מאפשר לאבחן את שפת התקשורת הפנימית שלה, וללמוד על תהליך עיבוד הנתונים הייחודי לה, על תבניות ומסננים שקובעים כיצד נראית תפיסת המציאות שלה בכלל וחווית הכניסה להריון בפרט. מכאן יעשה שימוש בטכניקות כדי לארגן מחדש את תהליך התקשורת הפנימית כך שהמונחית חווה שחרור מעכבות, רגשות ומהשפעות מגבילות שזוהו בתהליך.
בתהליך דמיון מודרך נעשה שימוש באופן מודע ומכוון בכוחו של הדמיון, כאמצעי תקשורת עם תת-המודע. בעת ההרפיה, שהיא עמוקה יותר בהשוואה לתהליך ה-NLP ומכאן ללא דיאלוג, נעשה שימוש יעיל בדימויים מתוך עולם המושגים של המונחית כדי לחזק ולהעצים אלמנטים שזוהו במסגרת תהליך ה-NLP כיעילים וחיוניים לכניסה להריון ומכאן יתרונו בהאצת התהליך.

כך שהשילוב בין NLP ודמיון מודרך מניב תוצאות מרשימות בתוך זמן קצר. 

המשותף והייחודי לשתי השיטות הוא תהליכי תקשורת ישירה עם תת-המודע ליצירת השינוי הרצוי.

מדוע נחוצה תקשורת ישירה עם תת-המודע ליצירת שינוי ?

לשם כך חשוב להבין את ההבדלים התפקודיים העיקריים בין המוח המודע ותת-המודע וכיצד הם תומכים זה בזה.
המוח המודע דומה לקברניט הספינה. הוא המקום שבו פועל הדמיון, המקום שבו נולדים החזון והחלום (הרצון), נבדקות יוזמות חדשות, נבחרים נתיבים חדשים (מסקנות), נקבעים יעדים (תכנון), וניתנות פקודות והוראות חדשות. כאן נולד הזרע שטומן בחובו את הפוטנציאל לשינוי והתממשותו של הרצון.
תת-המודע דומה למנוע הספינה. מדענים מעריכים כי כוחו של תת-המודע חזק פי 8 מכוחו של המודע. הוא מרכז הכוח של המוח. הוא מוציא לפועל את היעדים שנקבעו עבורו על ידי המודע. זה המקום בו מתרחש רוב תהליך התפיסה. המקום בו מתבצעים איסוף הזיכרונות (מקושרי רגשות), שמירת הבחנות, רגשות, יצרים ותשוקות, יצירת קישורים אסוציאטיביים והשלכות, ויצירת מנגנוני הגנה על הנפש. הוא אחראי על ניהול הגוף ועל כל הפעולות הבלתי רצוניות והוא יוצר ומשמר את כל ההרגלים הפיזיים והמנטליים. כאן מתהווים התנאים האופטימליים שישמשו כאדמה פורייה להשתרשות הזרע (כלומר מימוש החזון או הרצון).

בעוד המודע אחראי להצבת היעדים, תת-המודע הוא זה שאחראי להשגתם.

כששני חלקים אלו של המוח מתקשרים ומתואמים ביניהם באופן הנכון, כל שינוי הינו בר מימוש ויותר מכך, השינוי התודעתי יוצר תדר שמושך אליו את כל התנאים והנסיבות הסביבתיות שיתמכו בו ושיגרמו להתרחשותם של האירועים הרצויים בעולם הפיזי – כלומר להתממשות הרצון או הרעיון במציאות.
בפועל, רבים המצבים בהם שני חלקי המוח אינם מתואמים באופן הנכון בנוגע לשינוי הרצוי, תופעה שמוגדרת כחוסר איזון פנימי. במצבים אלו, רבים מתקשים ליישם שינויים, להוציא אותם מהכוח אל הפועל, להגשים שאיפות וחלומות וזאת למרות הרצון העז לעשות זאת.

NLP ודמיון מודרך, הן שיטות שמשלבות בין תקשורת ברמת המודע ותת-המודע להשגת ההתאמה הנדרשת ביניהם והשבת האיזון המערכתי, באופן שהשינוי הרצוי הופך לבר קיימא. התהליך מלמד את האדם להתמיר את הרצון או החלום למציאות תוך שהוא משתמש בדמיון (במודע) כדי ליצור את הזרע הנכון, לפתח את התנאים האופטימליים ולבסוף לטמון את הזרע באדמה הפורייה של תת-המודע, כדי שזה יכה שורש ויצמח.
דרך תקשורת עם תת-המודע ניתן להגיע לכל החלקים שהם בשליטתו, לחולל שינוי עמוק מהשורש ולהשפיע בתוך פרק זמן קצר על התפקודים השונים שבאחריותם של תת-המודע ושל המודע, כלומר; על המחשבות, הרגשות, ההתנהגות, על הפעילות הפיזיולוגית של הגוף ובסופו של דבר גם על מציאות חיינו.

אם נמאס לך לחכות יתכן שאת בשלה לשינוי מהותי ומהיר יותר, ואם כך, את מוזמנת לבחור ממגוון המסלולים הקיימים של תכנית ששת השלבים לחבוק את תינוקך במהרה:
מעגלי הגשמה לאימהוּת
מפגש העצמה להגשמה
בארבע עיניים